Nowoczesne rozliczenie podatku dochodowego

Oszczędność czasu

Każdy kto chce zaoszczędzić swój cenny czas i lubi korzystać z dobrodziejstw jakie zapewnić może komputer z dostępem do internetu powinien przy wypełnianiu deklaracji podatkowej skorzystać z pomocy zaprojektowanego przez nas programu. Dla każdego kto jeszcze tego nie próbował, a chce rozliczyć PIT przez internet 2017 rok może stać się kolejną szansą na pożegnanie tradycyjnej formy rozliczeń. Koniec ręcznego wypełniania deklaracji i konieczności marnowania czasu w kolejce na poczcie lub w urzędzie! Czyż to nie brzmi świetnie? Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami i przekonania się, że z pomocą naszego programu zweryfikują Państwo swoje dotychczasowe podejście do rozliczania PIT.

Program został tak skonstruowany, aby jego wypełnianie było szybkie i proste. W pierwszej kolejności dokonują Państwo wyboru odpowiedniej deklaracji, a w razie jakichkolwiek wątpliwości należy dokładnie czytać zamieszczone w programie informacje. W toku wypełniania pól program na bieżąco kontroluje, czy nie popełniają Państwo żadnych błędów i informuje o konieczności wprowadzenia poprawek w oznaczonych miejscach. Dodatkowo program podpowiada z jakiego rodzaju ulg podatkowych mogą Państwo skorzystać oraz umożliwia przekazanie 1% podatku na rzecz wskazanej organizacji.

Po prawidłowym wypełnieniu wszystkich pól, wygenerowany formularz można przesłać pocztą lub złożyć we właściwym urzędzie. Można również skorzystać ze strony internetowej www.pitax.pl i złożyć przygotowany w oparciu o nasz program formularz deklaracji przez internet.

Mity na temat rozliczenia PIT

Na pewno każdy z Was słyszał wiele mitów na temat rozliczania się przez internet. Spróbujemy je opisać o obalić, gdyż wiele z nich to po prostu bzdury wyssane z palca, najwidoczniej przez osoby, które w takiej formie jeszcze nigdy się nie rozliczały z fiskusem.

Mit 1: „To bardzo skomplikowane”
Można by odpowiedzieć, że to nie jest w ogóle skomplikowana. Dobry program do rozliczania się z podatków, prowadzi użytkownika za rękę i krok po kroku wyjaśnia co i gdzie wpisać. Gdyby rozliczenie przez internet było rzeczywiście trudne, to nie było by adresowane do każdego, a tak właśnie jest, z rozliczania online może skorzystać każdy kto ma komputer podłączony do internetu.
Mit 2: „To zajmuje dużo czasu!”
Bzdura! Początkujący podatnicy będą potrzebować do 10 minut, a osoby już obeznane z aplikacją jeszcze mniej. Czy to rzeczywiście tak wiele?

Mit 3: „Nie będę za to płacić!”
To kolejny mit przekazywany od jednej osoby do drugiej. Otóż chcemy poinformować, że rozliczanie się przez internet przy pomocy programu jest kompletnie bezpłatne. Nie ma żadnych ukrytych kosztów i niespodzianek związanych z finansami.

Mit 4: „W taki sposób kradną Twoje dane!”
Nie ma możliwości by dane wpadły w niepowołane ręce. Wszelkie operacje w programie są wykonywane na połączeniu szyfrowanym co zapewnia wystarczające bezpieczeństwo. Zarówno podczas wypełniania formularza jak i przy wysyłaniu.

Mit 5: „Nie ma mowy, nie będę dłużej czekać na zwrot podatku!”
Otóż osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym online mają znacznie większe szanse na szybszy zwrot podatku. Po wypełnieniu deklaracji jednym przyciskiem myszy wysyłamy plik do ministerstwa co znacznie przyspiesza cały proces. Na pewno nie ma tutaj szans poczta tradycyjna jeśli chodzi o prędkość przekazania danych.

Plusy rozliczenia przez internet

Poświęciliśmy wiele czasu, aby stworzyć dla Państwa prosty w obsłudze i szybki w działaniu program do rozliczania deklaracji podatkowych przez internet. Dzięki naszemu narzędziu rozliczenie PIT za 2017 rok może być proste i szybkie jak nigdy dotąd. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami oraz szczegółami funkcjonowania programu. Mamy nadzieję, że każdy kto z niego skorzysta doceni zalety wynikające głównie z oszczędności czasu, który niegdyś zmuszeni byli Państwo spędzić na ręcznym wypełnianiu deklaracji oraz staniu w niekończących się kolejkach na poczcie i w urzędzie. Dość tego! Czas przenieść tę sferę życia do wirtualnej rzeczywistości i korzystać w wygody jaką dają e-deklaracje.

Proces wypełniania formularza potrwa zaledwie parę minut, a rozpoczyna się od wybrania odpowiedniego rodzaju deklaracji. Do wyboru są różne: PIT-28, PIT-37, PIT-36 i wiele innych. W razie wątpliwości należy skorzystać z wyjaśnień umieszczonych w programie i deklaracji. Po wpisaniu wszystkich koniecznych informacji tj. swoich danych oraz tytułów na podstawie których uzyskują Państwo przychód, można również zaznaczyć przysługujące Państwo ulgi oraz zadecydować o wsparciu wskazanej organizacji pożytku publicznego i przekazaniu na jej rzecz 1% swojego podatku. W razie pojawienia się błędów – program będzie informował o tym w trakcie wypełniania.

Gotowy i prawidłowo wypełniony formularz e-deklaracji można wydrukować i złożyć w tradycyjny sposób lub przesłać bezpośrednio do systemu Pitax.pl

Jak poprzez sieć rozliczyć deklarację?

Zastanawialiście się już Państwo jak rozliczyć PIT 2017? Istnieje rzecz jasna kilka możliwości, ale czy wybiorą Państwo tą najlepszą? W roku 2017 trzeba będzie wziąć pod uwagę zmieniające się zasady rozliczeń kosztów uzyskania przychodów oraz ulgę na dzieci i internet. Do tego dochodzi jeszcze wybór odpowiedniej deklaracji i prawidłowego wprowadzenie danych we wszystkich wymaganych rubrykach formularza. Czy to brzmi jak zadanie niewykonalne dla osoby, która nie zna się na tych tematach? Otóż niekoniecznie, gdyż z pomocą przychodzi rozliczenie się za ubiegły rok podatkowy przez internet. Jeśli nie korzystali jeszcze Państwo z takiej aplikacji internetowej to czas spróbować gdyż wygoda, prostota i prędkość z jaką wypełnią Państwo PIT, będzie dosłownie zadziwiająca. Przede wszystkim należy wspomnieć, że system generowania deklaracji ma zawsze aktualne formularze, więc nie ma obaw, że wyślą Państwo do Urzędu Skarbowego przestarzałą deklarację. Drugim ważnym aspektem jest ciągła analiza wprowadzonych kwot pod kątem zgodności danych. Jeżeli system uzna, że wprowadzane dane nie są zgodne ze sobą, to natychmiast o tym poinformuje. Efekt? Zapobieganie wysyłaniu błędnych danych. Czyli rozliczanie się przy pomocy aplikacji w internecie to podwójne zaoszczędzenie czasu, pierwsze podczas wypełniania i wysyłania deklaracji a drugie to brak składania korekt.

W jaki sposób rozpocząć cały proces? To bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiedni PIT na swoje potrzeby, następnie wprowadzić dane i potem wydrukować lub wysłać przy pomocy internetu do swojego Urzędu Skarbowego. Zatem nie wychodząc z domu, oszczędzamy sporo czasu ale i pieniędzy, gdyż nie musimy zlecać tej czynności komuś innego, czyli na przykład zewnętrznej firmie.
Wystarczy policzyć wszystkie atuty, by uznać, że rozliczanie się z PIT online to właściwa decyzja.

Rozliczanie deklaracji podatkowej

Rozliczanie deklaracji podatkowej dla wielu łączy się z dużym wysiłkiem i niepotrzebną stratą czasu. Ręczne wypełnianie deklaracji i konieczność czasami nawet wielogodzinnego oczekiwania w kolejce na poczcie lub w Urzędzie Skarbowym powinny stać się przeszłości. Mają Państwo szczęście żyć w czasach, w których rozwój techniki i powszechny dostęp do internetu umożliwiają wypełnianie wielu obywatelskich obowiązków online. Jeżeli więc wciąż mają Państwo wątpliwości jak rozliczyć PIT 2017

Rozliczanie deklaracji podatkowej dla wielu łączy się z dużym wysiłkiem i niepotrzebną stratą czasu. Ręczne wypełnianie deklaracji i konieczność czasami nawet wielogodzinnego oczekiwania w kolejce na poczcie lub w Urzędzie Skarbowym powinny stać się przeszłości. Mają Państwo szczęście żyć w czasach, w których rozwój techniki i powszechny dostęp do internetu umożliwiają wypełnianie wielu obywatelskich obowiązków online. Jeżeli więc wciąż mają Państwo wątpliwości jak rozliczyć PIT 2014, odpowiedź jest prosta – należy skorzystać z zaprojektowanego przez nas programu do rozliczania deklaracji podatkowej przez internet.
Niezależnie od tego, czy interesuje Państwa PIT 36 czy PIT 37, nasz program będzie pomocny przy wypełnianiu każdej deklaracji, nawet jeżeli zasiadając do wypełniania nie wiedzą Państwo jeszcze jaki  rodzaj deklaracji wybrać. Odpowiednie informacje zamieszczone w programie pomogą dokonać właściwego wyboru. Proces wypełniania jest łatwy i intuicyjny. Program praktycznie uniemożliwia popełnienie jakiegokolwiek błędu lub pominięcia wymagających bezwzględnego wypełnienia pól. Gwarantujemy również, że wszystkie wprowadzone podczas wypełniania dane są całkowicie bezpieczne i nie zostają wykorzystywane w sposób niezgodny z Państwa oczekiwaniami.

Po kompletnym uzupełnieniu całego formularza mogą Państwo zdecydować, jakie będą kolejne kroki. Możliwości są następujące: można wydrukować wygenerowany z programu formularz i przesłać go pocztą lub złożyć bezpośrednio w urzędzie, albo skorzystać ze strony www.pitax.pl/program-pit/ i za jej pośrednictwem złożyć tzw. e-deklaracje.